Widoczność nr konta bankowego przy dekretacji dokumentu źródłowego z HM

Kategoria: Finanse i Księgowość


Pomysł zrealizowany


inbul
Użytkownik systemu
25-02-2020, 11:09
Napisane przez: inbul

Dekretując w module FK dokumenty zakupu, które wprowadzone zostały przez innego użytkownika w  module handlowo-magazynowym nie ma bezpośredniej możliwości sprawdzenia numeru rachunku bankowego kontrahenta. W podglądzie dokumentu źródłowego, w zakładce “inne” widzimy rubrykę “konto bankowe kontrahenta” i poniżej “domyślne z danych kontrahenta”. Wskazane jest aby w tej pozycji widoczny był konkretny numer rachunku w celu weryfikacji jego poprawności z dokumentem źródłowym.

Załączniki:

  • MajaBaczyk
   Pracownik Streamsoft
   13-08-2020, 15:36
   Napisane przez: MajaBaczyk

   Obsługa kont bankowych na dokumentach zakupu wygląda w sposób następujący:

   1. Wyszukanie konta domyślnego dla waluty dokumentu z tabeli na kontrahencie (Kontrahenci – zakładka 2 Inne – Konto bankowe). Jeśli konto zostanie znalezione, to jest ono przypisywane do dokumentu.

   2. Gdy nie przypisano wg pkt 1, następuje wyszukanie konta dla waluty dokumentu z tabeli na kontrahencie (Kontrahenci – zakładka 2 Inne – Konto bankowe) wg pola LP. Jeśli konto zostanie znalezione, to jest ono przypisywane do dokumentu.

   3. Gdy nie przypisano wg pkt 2, następuje wyszukanie konta domyślnego dla wielu walut z tabeli na kontrahencie (Kontrahenci – zakładka 2 Inne – Konto bankowe) wg pól „Domyślne konto dla wielu walut” i „Lp”. Jeśli konto zostanie znalezione, to jest ono przypisywane do dokumentu.

   4. Gdy nie przypisano wg pkt 3, następuje wyszukanie jakiegokolwiek konta z tabeli na kontrahencie (Kontrahenci – zakładka 2 Inne – Konto bankowe) wg pola LP. Jeśli konto zostanie znalezione, to jest ono przypisywane do dokumentu.

   5. Gdy nie przypisano wg pkt 4, to na dokumencie ustawiony jest znacznik „[Domyślne konto z danych kontrahenta]”. 

   Uwaga!

   Punkt 5 spełnia warunek taki, że w Słowniki – Kontrahenci – zakładka 2 Inne – Konto bankowe nie zostało wprowadzone do danych żadne konto bankowe kontrahenta, wówczas na dokumentach zakupu tego kontrahenta widnieje opisany wcześniej opis. Po uzupełnieniu danych kontrahenta wprowadzając chociaż jeden numer rachunku zostanie on wyświetlony we wskazanym oknie podglądu dokumentu.

Zamknęliśmy temat, ponieważ ten pomysł został zrealizowany.
Nie możesz już dodawać komentarzy w tym wątku.