Płatność – dodanie informacji do FV

Kategoria: Handlowo-Magazynowy

Liczba głosów: 1


Elmar
Użytkownik systemu
06-06-2022, 10:19
Napisane przez: Elmar

Witam

proponuję dodać rubrykę “Płatność” do dokumentów sprzedażowych. Jest to jedna z podstawowych informacji, której brakuje na dokumencie sprzedażowym.  Na zamówieniu od odbiorców jest taka informacja w zakładce “Inne”, a w dokumencie sprzedażowym nie wiedzieć czemu już tego nie ma. Szablon obydwu dokumentów jest taki sam, więc nie powinno to być wielkim problemem aby ta informacja kopiowała się z zamówienia.

This post has received 1 vote up.

  • MajaBaczyk
   Pracownik Streamsoft
   27-06-2022, 15:36
   Napisane przez: MajaBaczyk

   Opisana w powyższym zgłoszeniu sytaucja nie jest wyczerpująca i pełna.

   Powyższy opis należałoby uzupełnić o informację, że:

   – dokument nie wchodzi do rozrachunków, a więc z definicji został oznaczony jako nierozrachunkowy 

   W takiej sytuacji faktycznie nie ma opcji na wskazanie sposobu rozliczenia tego dokumentu ani wskazania terminu jego zapłaty. Z definicji przecież nie jest to dokument rozrachunkowy. Dodam, że taka sytuacja, kiedy dokument zostaje wyłaczony z rozrachunków przez użytkownika lub w trackie wdrożenia na jego życzenie lub za jego zgodą – jest niezwykle rzadka.

   W każdym innym przypadku, kiedy dokument domyślnie wchodzi do rozrachunków, podczas potwierdzania/ zamknięcia okna edycji dokumentu występują pola umożliwiające wskazanie “Sposobu płatności” i “Terminu płatności”.


   • Elmar
    Użytkownik systemu
    1
    01-07-2022, 12:48
    Napisane przez: Elmar

    Witam

    kompletnie nie o to mi chodziło… spróbuję to napisać prościej…

    Chodzi mi o możliwość podglądnięcia na wystawionym dokumencie sprzedaży (FV) sposobu i terminu płatności za dany dokument, tak jak jest to wyświetlane na zamówieniu. Na zamówieniu jest informacja o sposobie i terminie płatności, a na FV już takiej informacji nie ma. Jak pisałem poprzednio szablon obydwu dokumentów jest taki sam, miejsce na taką informację jest więc nie powinno to być problem aby ta informacja kopiowała się z zamówienia na dokument sprzedażowy, szczególnie, że pola “konto bankowe” i “generowanie dyspozycji” są kopiowane.

    W załączniku screen z zaznaczoną informacją o co chodzi, oraz drugi z proponowanym miejscem na jej umieszczenie.

    Załączniki:

  • MajaBaczyk
   Pracownik Streamsoft
   11-08-2022, 12:20
   Napisane przez: MajaBaczyk

   Informacja, o której Pan/ Pani pisze w dokumentach sprzedaży znajuduje się w innym oknie, a odkładnie w oknie “POTWIERDZENIA DOKUMENTU”. Po wystawieniu i zapisaniu dokumentu ta informacja jest dostępna w menu kontekstowym (PPM) -> Dodatkowe -> Pokaż okno potwierdzenia lub skrót klawiaturowy Ctrl+F10.

   Ponadto w definicji wydruku dokumentu jest możliwość włączenia następujących opcji drukowanych w stopce dokumentu (zrzut ustawień w załaczniku):

   • Drukuj listę dokumentów nierozliczonych
   • Drukuj rozliczenie
   • Drukuj sume ogółem, slownie:
    • Drukuj “Do zapłaty”
    • Drukuj formę płatności
   •  Drukuj termin płatności
   • Termin płatności nad tabelka pozycji

   Podczas finalizowania procesu związanego ze sprzedażą, a więc w momencie wystawiania FA VAT ostatecznie klient decyduje w jaki sposób ureguluje płatność. Zdarza się, że pierwotnie na ZAMODB przyjęto przewidywany sposób rozliczenia Przelew, ale w momencie realizacji klient zmienia zdanie i dokonuje płatności kartą płatniczą.

   Oczywiście są różne sytuacje, sprzedaż internetowa itp…, ale zawsze należy mieć na uwadze, że informacja wskazana przez Panią/ Pana na ZAMODB dotyczy jedynie przewidywanego sposobu płatności i terminua ostateczna informacja jest podawana w ostatnim kroku podczas wystawiania dokumentu i dstępna zarówno w oknie potwierdzenia dokumentu jak i na jego wydruku.

   W razie dalszych pytań i wątpliwości proszę o kontakt w tym temacie z naszym działem Service Desk Streamsoft Prestiż.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.