Możliwość zmiany typu dokumentu magazynowego lub blokada przy wyborze

Kategoria: Handlowo-Magazynowy


Pomysł zrealizowany


Karol Zieliński
Użytkownik systemu
27-02-2020, 07:14
Napisane przez: Karol Zieliński

Witam,

Dokumenty magazynowe tworzy pracownik magazynu. Od początku naszej pracy w Steamsofcie doszło do kilku pomyłek i pracownik tworząc dokument PZ wybrał niewłaściwy typ PZtki. Najczęstsza pomyłka to wystawienie PZ imp zamiast PZ NW. Nie chcę się bawić w nauczyciela geografii tłumacząc im po raz kolejny że Rumunia należy do EU 😉 zamiast tego wolałbym rozwiązanie systemowe. Podczas wdrożenia otrzymałem informację, że pracują Państwo nad możliwością zmianą typu dokumentu po wystawieniu, ale minęło już ponad 2 lata i chyba nic nie dzieje się w temacie. Czy taka zmiana byłaby możliwa po rozchodowaniu dostaw? Zamiast tego proponowałbym dodanie w konfiguracji możliwości blokowania / ostrzegania, że typ dokumentu nie zgadza się z krajem pochodzenia dostawcy. W słownikach mamy listę krajów z informacją czy należą do EU, wystarczy dodać procedurę która po wyborze typu PZ i kontrahenta sprawdzi poprawność i w przypadku niezgodności wyświetli odpowiedni komunikat. Obecnie Anglia wystąpiła z EU, a to wywoła jeszcze większą falę pomyłek – w końcu z dnia na dzień zamiast PZ NW będzie trzeba wystawiać PZ imp… Sprawa wydaje się trywialna, ale wczoraj poświęciłem 2 godziny na odkręcanie takiego dokumentu, a udało się to dzięki szybkiej reakcji działu zaopatrzenia.


  • MajaBaczyk
   Pracownik Streamsoft
   14-08-2020, 15:13
   Napisane przez: MajaBaczyk

   W systemach Streamsoft Pro i Streamsoft Prestiż jest komunikat ostrzegający użytkownika o wyborze kraju kontrahenta niezgodnego z wybranym typem dokumentu.

   Dodatkowo istnieje możliwość takiej konfiguracji systemu, która w przypadku wyboru kontrahenta z kraju niezgodnego dla wybranego rodzaju transakcji zablokuje wystawienie takiego dokumentu. Opcja ta jest dostępna w menu:

   • “System – Konfiguracja – Ustawienia – Dokumenty – Edycja dokumentu – Sposób postępowania przy wystawieniu dokumentu wewnątrzwspólnotowego na kontrahenta spoza UE”
   • “System – Konfiguracja -Ustawienia – Dokumenty – Edycja dokumentu – Sposób postępowania przy wystawieniu dokumentu eksportowego i importowego na kontrahenta z UE”

   Parametry przyjmują wartości:

   • Zabroń (treść komunikatu poniżej)

   • Ostrzegaj (treść komunikatu poniżej)

Zamknęliśmy temat, ponieważ ten pomysł został zrealizowany.
Nie możesz już dodawać komentarzy w tym wątku.