MODYFIKACJA PLANU KONT

Kategoria: Finanse i Księgowość


Pomysł zrealizowany


AnnaZ
Użytkownik systemu
14-11-2019, 09:30
Napisane przez: AnnaZ

Skopiowanie planu kont na nowy rok,  z możliwością jego modyfikacji lub skopiowania jedynie wybranych kont .


  • MajaBaczyk
   Pracownik Streamsoft
   14-11-2019, 16:55
   Napisane przez: MajaBaczyk

   Opcja kopiowania planu kont na nowy rok, to wbudowana i automatyczna opcja w systemie. Podczas otwierania nowego okresu obrachunkowego system wyświetla 2 pytania.

   1. Na pewno założyć nowy rok?
   2. Czy kopiować wzorzec planu kont (pozycje dekretów) na założony rok obrachunkowy?

   Odpowiadając na każde z nich twierdząco, system skopiuje istniejący w danym roku obrachunkowym Plan kont wraz ze wszystkimi dekretami podpiętymi do definicji dokumentów oraz ustawionymi automatami przeksięgowań.

   Po skopiowaniu Wzorca planu kont możliwe są w nim modyfikacje: dodanie nowych kont syntetycznych, rozbudowa istniejących kont o nowe konta analityczne w zakresie prostej struktury słownikowej. Jeżeli analityka konta oparta jest na słowniku w strukturze drzewiastej, wówczas konieczne jest stworzenie nowego słownika analityk w takiej strukturze, aby uwzględnić w niej nowe pozycje. Co za tym idzie należy także pamiętać o dokonaniu modyfikacji we wszystkich dekretach i automatach księgowych, w których konto zostało wykorzystane. Zalecamy by tego rodzaju zmian dokonywać w ramach usługi serwisowej wykonywanej przez serwisanta modułu FK.

    

    


   • AnnaZ
    Użytkownik systemu
    15-11-2019, 08:18
    Napisane przez: AnnaZ

    Mnie chodzi o coś innego to co Pani pisze to jest jasne.

    Raczej miałam na myśli usunięcie części kont przy skopiowaniu kont na nowy rok. Ale miło że Pani odpisała, na pewno zwrócę się z tym problemem w takim razie do Państwa na początku przyszłego roku.

Zamknęliśmy temat, ponieważ ten pomysł został zrealizowany.
Nie możesz już dodawać komentarzy w tym wątku.