Modyfikacja ilości przy wysyłaniu dyspozycji magazynowej

Kategoria: Logistyka


Pomysł zrealizowany


Karol Zieliński
Użytkownik systemu
09-10-2019, 14:54
Napisane przez: Karol Zieliński

Bardzo często dochodzi do sytuacji, w której nie chcę wystawiać dyspozycji na całe zamówienie, tylko na mniejsze ilości wynikające z zamówienia – od odbiorców, lub zamówień wewnętrznych. Obecnie mam 2 wyjścia.

1. Wystawić dokument magazynowy i dopiero do niego wystawić dyspozycję.

2. Wystawić dyspozycję magazynową na całe zamówienie, przejść do dyspozycji wydania, przenieść dyspozycję do przygotowania, modyfikacja ilości, przeniesienie dyspozycji do realizacji. Sporo zbędnych “kliknięć” i istnieje niebezpieczeństwo że zanim przeniosę dyspozycję do przygotowania ktoś się już nią zajmie.

Przydatnym rozwiązaniem byłaby możliwość edycji ilości wydawanych do dyspozycji – w chwili obecnej można wybrać które pozycje mają być wydawane, ale ilości modyfikować nie można.

Pozdrawiam

Karol Zieliński


  • Anna Kruszka
   Pracownik Streamsoft
   25-10-2019, 14:52
   Napisane przez: Anna Kruszka

   Dzień dobry,

   zaproponowana funkcjonalność została dodana w wersji 349. W Zamówieniach od odbiorców udostępniono możliwość zmiany ilości do zadysponowania bezpośrednio na oknie wyboru pozycji podczas generowania dokumentu dyspozycji na podstawie dokumentu zamówienia:

   Edycja_pozycji_zamówień

   Po wybraniu przycisku ‘Generuj dokument dyspozycji’ oraz wskazaniu odpowiedniej definicji dokumentu dyspozycji, pojawi się okno z listą kartotek zamówienia, które możemy przekazać na daną dyspozycję wydania. W oknie została dodana kolumna ‘Ilość’ która po podwójnym kliknięciu lewym przyciskiem myszy pozwala na edycję ilości przekazanej do dyspozycji. Opcja działa na widoku tabeli prostej.

   Pozdrawiamy

Zamknęliśmy temat, ponieważ ten pomysł został zrealizowany.
Nie możesz już dodawać komentarzy w tym wątku.