Listy materiałowe – BOM

Kategoria: Zarządzanie produkcją

Liczba głosów: 0


mrcooper
Użytkownik systemu
25-05-2021, 10:57
Napisane przez: mrcooper

W listach materiałowych BOM do zakładanego numeru zablokowanie możliwości wpisywania tego samego indeksu, czyli w tej chwili zakładając indeks XX system pozwala wpisać do struktury ten sam indeks XX


  • Karol Zieliński
   Użytkownik systemu
   4
   08-06-2021, 08:51
   Napisane przez: Karol Zieliński

   Witam, BOMy i Listy wariantowe to dosyć specyficzne listy i wbrew pozorom możliwość wielokrotnego dodawania tego samego surowca w obrębie jednej listy nie jest błędem. Korzystamy z tego świadomie. Proszę pamiętać, że w liście materiałowej może Pan określić ilość surowca. Np produkując przegrodę filtracyjną składającą się z 3 warstw sito, poliester, sito możemy wpisać w liście materiałowej ilość zużytego surowca gdzie jeden ze składników występuje dwukrotnie. BOM nie oznacza, że wszystkie materiały są użyte w produkcji – w momencie przypisania go do  fantomu wariantowego tylko jeden ze składników jest wykorzystywany w procesie produkcyjnym, a dzięki możliwości wpisania ilości w BOMie może Pan wykorzystywać BOMy do normowania zużycia surowców. Rozchodowanie nie musi być określone “na sztywno” wystarczy skorzystać z opcji “ilość z fantomu * ilość z wariantu”.


  • mrcooper
   Użytkownik systemu
   16-06-2021, 11:18
   Napisane przez: mrcooper

   Trochę się nie zrozumieliśmy, takie wyjście jakie opisujesz oczywiście jest ok, ale trafiły mi się przypadki, ze np., mam do zrobienia przegrodę filtracyjną, w skład której wchodzi ta sama przegroda filtracyjna i robi się problem, chyba ze ten system pozwala na takie przeróbki.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.