Krajowa faktura w walucie – rozliczanie

Kategoria: Handlowo-Magazynowy


Pomysł zrealizowany


stylerbeata
Użytkownik systemu
14-11-2019, 09:14
Napisane przez: stylerbeata

Po wystawieniu faktury sprzedażowej krajowej w walucie innej niż PLN do rozrachunków na kontrahenta wchodzi kwota brutto w walucie. Kontrahent ma obowiązek zapłacenia takie faktury w podziale: kwota netto w walucie obcej z faktury, kwota vat w PLN. Niestety po dokonaniu przez niego zapłaty w takim podziale w rozrachunkach nie mamy możliwości rozliczenia kwoty Vat w PLN i musimy tworzyć dodatkowe dokumenty PK.

Faktury sprzedażowe krajowe w walucie obcej powinny w chodzić do rozrachunków w 2 kwotach, netto w walucie obcej, Vat w PLN.

 

This post has received 2 votes up.

  • MajaBaczyk
   Pracownik Streamsoft
   14-11-2019, 11:52
   Napisane przez: MajaBaczyk

   W chwili obecnej w systemie jest opcja umożliwiająca tego rodzaju obsługę poprzez zastosowanie zasady, że dokument wchodzi do rozrachunków z kont. Ustawiając w sposób prawidłowy dekretację takiego dokumentu uzyska się opisany wyżej rezultat, tzn. kwota NETTO wykazana w rozrachunkach w walucie + kwota VAT wykazana w rozrachunkach w PLN. Jednak stosując taką metodę informację o rozrachunkach z kontrahentem użytkownik ma w momencie zadekretowania takiego dokumentu, a nie zaraz po jego wystawieniu.

   Z tego powodu została zaprojektowana i zaplanowana nowa funkcjonalność obsługująca opisany model działania, która będzie dostępna dla wszystkich użytkowników Streamsoft Pro oraz Streamsoft Prestiż już wkrótce. 

   Użytkownicy wpisani na listę Newsletter, którzy regularnie otrzymują od nas informacje o nowościach w systemie, jak zawsze mogą oczekiwać maila o dostępności wersji z obsługą tych procedur w systemie.

   Wszystkich pozostałych zachęcam do zapisania się na listę Newsletter. Wystarczy kontakt z działem Service Desk Streamsoft Prestiż i wskazanie adresów mail, których ma dotyczyć subskrypcja.

    

    


  • MajaBaczyk
   Pracownik Streamsoft
   14-08-2020, 13:12
   Napisane przez: MajaBaczyk

   Od wersji 8.0.349.79 dostępnych jest szereg nowych opcji i funkcjonalności automatycznie wykazujących kwoty netto i VAT z rozbiciem na odpowiednie waluty dla dokumentów krajowych wystawionych w walutach obcych.

   System został rozbudowany o możliwość rozliczenia dokumentu walutowego podlegającego Mechanizmowi Podzielonej Płatności. Rozwiązanie opiera się na przeniesieniu kwoty VAT w walucie na kwotę w PLN, poprzez specjalne przeniesienie rozrachunku (PROZR_VAT). Dokument PROZR_VAT będzie wystawiany automatycznie po zapisie faktury.

   Szczegółowy opis zmian jest dostępny na stronie:

   https://portalklienta.streamsoft.pl/faq/mechanizm-podzielonej-platnosci-nowe-opcje/

Zamknęliśmy temat, ponieważ ten pomysł został zrealizowany.
Nie możesz już dodawać komentarzy w tym wątku.