Indeksy kontrahentów

Kategoria: Handlowo-Magazynowy

Liczba głosów: 3


WarownyLukow
Użytkownik systemu
03-02-2024, 10:58
Napisane przez: WarownyLukow

Czy byłaby możliwość na kartotece w zakładce nr 11 „dostawcy” dodać kolumnę z indeksami kontrahentów (zrzut w załączniku) tak aby z poziomu kartoteki można było dodać dodatkowe numery katalogowe w programie nazywa się to „indeksy kontrahentów” albo ewentualnie zrobić nową zakładkę „indeksy kontrahentów” dodawanie indeksów kontrahentów jest teraz bardzo pracochłonne mając ponad 100 tys. kartotek i do każdej kilku dostawców zajmowałoby to bardzo dużo czas wręcz jest to niewykonalne bo nie ma możliwości np. wprowadzając FV czy zakładając nową kartotekę dodać taki numer z poziomu edycji kartoteki. Trzeba wybrać w menu programu kolejno w sprzedaż → Promocje, umowy, gratisy → indeksy kontrahentów.

Wiem że można włączyć obsługę nr Katalogowych ale wtedy numer taki nie jest przypisany do dostawcy i nie można przesłać zamówienia w pliku do dostawcy. Kody Ean dla niektórych to jeszcze abstrakcja a poza tym często jest tak że różni dostawcy te same produkty maja pod różnymi kodami. Dodatkowo na zamówieniach od odbiorców nie można dodać kodu ean danego dostawcy a indeks kontrahenta już tak. (zrzut w załączniku)

This post has received 3 votes up.

  • JanuszMazurek
   Użytkownik systemu
   15-02-2024, 15:25
   Napisane przez: JanuszMazurek

   Wydaje mi się że kiedyś ktoś już o tym pisał na portalu ale jeszcze nie zostało to zrealizowane a przydałoby się dodawanie indeksów kontrahetna naprawdę jest uciążliwe tak można by robić to z poziomu kartoteki. Bardzo przydatna funkcja.


  • Aleksander_Poselek
   Użytkownik systemu
   2
   01-03-2024, 20:37
   Napisane przez: Aleksander_Poselek

   Jest zgłoszony taki postulat, ale na ten moment został odrzucony. Po wprowadzeniu KSeF pojawi się jeszcze jeden problem. Indeksy obce KSeF (które również będą w systemie), to inne indeksy, niż indeks kontrahenta. Poprosimy jeszcze raz, aby rozpatrzyć możliwość dodania do kartoteki kontrahenta jego indeksów, a do kartoteki towaru indeksy kontrahentów powiązane z tym towarem. W zgłoszeniu pokazaliśmy jak to zrobili inni producenci systemów (właśnie w ten sposób).


  • JanuszMazurek
   Użytkownik systemu
   20-03-2024, 14:06
   Napisane przez: JanuszMazurek

   O czym my mówimy skoro nawet nadając indeksy kontrahentów po wybraniu jakiegoś podczas robienia zamówienia Prestiż program się wykrzacza i trzeba go “ubić” a Streamsoft rozkłada ręce zamiast inwestować w reklamy w radio niech zaczną zatrudniać dobrych programistów. Jestem mega rozczarowany ilością błędów w programie najgorsze że po stronie streamsoftu nikt nie chce tego słuchać ani o błędach ani o jakiś propozycjach i przez to są cały czas w tyle za konkurencją. Sami bardzo mocno zastanawiamy się nad zmianą systemu. A szkoda bo program ma potencjał i zapowiadał się bardzo dobrze.

   PcBiznes.exe w wersji 16.0.370.144 zgłosił wyjatek o treści:

   Exception EAccessViolation: Access violation at address 50061F24 in module ‘rtl250.bpl’. Read of address 59C1B3D7 (OS Exception)

   Błąd wystąpił pod adresem $50061F24

   Moduł: System

   Załączniki:

  • Anna Kruszka
   Pracownik Streamsoft
   08-04-2024, 12:37
   Napisane przez: Anna Kruszka

   Dzień dobry,

   zgłoszoną propozycję skierowano do rozpatrzenia i analizy możliwości wykonania w naszym systemie. Wkrótce wrócimy z informacją w tej sprawie.

   Odnosząc się do komentarza od Pana Janusza Mazurek, uzyskaliśmy informację o przekazaniu wskazanego zagadnienia do Państwa Opiekuna, naszego platynowego Partnera, firmy Ekspert Systemy Informatyczne. Zgłoszenie jest w trakcie weryfikacji.

   Po wcześniejszym potwierdzeniu występowania problemów w Systemie, nasi Partnerzy mają możliwość zgłaszania nieprawidłowości za pomocą dedykowanego kanału. Każde takie zgłoszenie jest skrupulatnie analizowane i naprawiane w kolejnych wersjach Systemu.

   Jako producent oprogramowania posiadamy dwie sieci dystrybucji: własną oraz Sieć Partnerską. Propozycje zmian do systemu otrzymujemy od Klientów oraz od naszych Partnerów. Każda z nich jest rozpatrywana pod kątem możliwości realizacji i zapotrzebowania na opcję przez innych użytkowników naszego Systemu.

   Zachęcamy do kontaktu z Opiekunem w przypadku pytań i dziękujemy za przekazane uwagi.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.