Grupowe usuwanie pozycji, np. kartotek towarowych

Kategoria: Handlowo-Magazynowy

Liczba głosów: 0


technivo
Użytkownik systemu
01-02-2021, 15:50
Napisane przez: technivo

Pomocna byłaby opcja grupowego usuwania kartotek magazynowych. W chwili obecnej można grupowo zmieniać dane, jednak usuwania nigdzie nie odnalazłem. Po dokonaniu importu z pliku, część kartotek okazała się zbędna i trzeba było ręcznie każdą kolejno pojedynczo usuwać. Nigdzie nie udało mi się odnaleźć opcji, żeby usunąć zbiorczo zaznaczone.


  • Wojciech_Ksycki
   Użytkownik systemu
   02-04-2021, 15:20
   Napisane przez: Wojciech_Ksycki

   Niepotrzebne kartoteki można oznaczyć jako nieaktywne, przestaną być wtedy wyświetlane w oknie stanów magazynowych. Można to zrobić operacjami grupowymi.

   Grupowe usuwanie kartotek, to bardzo niebezpieczna opcja.  Łatwo mi sobie wyobrazić, że użytkownik najpierw grupowo edytuje właściwości kilku kartotek, zapomni je odznaczyć, zaznaczy kolejnych kilka które chce usunąć i… wyrzuci wszystkie zaznaczone.

    


   • Karol Zieliński
    Użytkownik systemu
    4
    08-06-2021, 14:28
    Napisane przez: Karol Zieliński

    Witam, według mnie, jeśli okno umożliwia zaznaczanie rekordów, to usuwanie powinno dotyczyć zaznaczonych rekordów, a nie pojedynczego. Po kliknięciu przycisku “usuń” lub “F8” powinno się wyświetlić wszystkim znane okienko z opcjami – jeden wybrany, zaznaczone, wszystkie i anuluj, po dokonaniu wyboru wyświetla się komunikat z oknem “czy jesteś pewien że chcesz usunąć x rekordów”.  Nie rozumiem obaw typu “użytkownik zapomni”, ale jak będzie edytował grupowo te kartoteki i dojdzie do opisywanej przez Pana sytuacji, to już jest ok?? Nie wiem co jest bardziej niebezpieczne – posiadanie błędnych kartotek, czy ich usunięcie – usunięcie zauważę, a błąd “wyjdzie” kiedyś – w zależności od jego rodzaju. Tak naprawdę usunięcie większej ilości kartotek to mrzonka – kartoteka nie może występować w cennikach, nie może mieć żadnych powiązań, występować w dokumentach itd, itp – w zasadzie potrzebuję kilku minut żeby pousuwać powiązania dla jednej kartoteki ;). Samo usuwanie grupowe jest przydatne np w technologiach kiedy musimy usunąć BOM który składa się z 30 surowców 😉 i 30 razy F8 + Enter…

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.