Fantomy

Kategoria: Zarządzanie produkcją


Pomysł zrealizowany


mrcooper
Użytkownik systemu
25-05-2021, 11:13
Napisane przez: mrcooper

Brakuje w systemie ścisłego powiazania miedzy założonym Fantomem a BOM’em, czyli w liście materiałowej pod każdy Fantom można podpiąć generalnie wszystko co tylko się chce, a poza tym nie odświeżają się listy materiałowe BOM poprzez zmianę składowych Fantomów trzeba je ręcznie aktualizować we wszystkich strukturach co jest po pierwsze pracochłonne a po drugie jest bardzo duże ryzyko popełnienia błędów przez pominiecie takiej pozycji, idąc dalej nie ma tez możliwości sprawdzenia gdzie dany Fantom jest użyty.


  • Karol Zieliński
   Użytkownik systemu
   4
   08-06-2021, 08:37
   Napisane przez: Karol Zieliński

   Witam, faktycznie nie ma powiązania pomiędzy fantomem i BOMem tylko czy to źle? W naszej firmie fantomy pełnią rolę norm zużycia materiałów. Do fantomów podpięte są cechy i wzory wyliczające zużycie materiałów dla podpiętego BOMu – nie chciałbym tego ograniczać. Pośrednim rozwiązaniem może być wpisanie w Module ZP Słowniki ->Operacje, w operacjach konkretnego fantomu i BOMu – wtedy technolodzy przy tworzeniu technologii, dodając operacje, będą mieli konkretne fantomy i podpięte do nich BOMy. Odnośnie aktualizacji BOMów  przychylam się do wniosku ;). U nas mamy dedykowane rozwiązanie – po zaktualizowaniu Bomu można “odpalić” procedurę która aktualizuje BOMy użyte w technologiach, ale działa to … różnie. Trzeba też rozwiązać problem wskazanych “materiałów domyślnych” w technologiach. Co w momencie kiedy usunęliśmy jakiś składnik BOMu który był wskazany w technologii jako wariant domyślny w fantomie wariantowym? Czy aplikacja powinna wskazać błąd i wyświetlić listę technologii do poprawienia, usunąć w ogóle wariant domyślny, czy wybrać “pierwszy lepszy”. Odnośnie wyszukiwania fantomów również popieram – wystarczyłoby w ZP TPP-> Operacje technologiczne w “lornetce” dodać “fantom” lub w Surowcach rozszerzyć możliwości wyszukiwania o fantomy.


  • mrcooper
   Użytkownik systemu
   16-06-2021, 11:11
   Napisane przez: mrcooper

   Witam

   mam pytanie jak często odświeżacie BOMy?, czy tak samo działacie z technologiami? na jakiej zasadzie działa wasza “procedura”


  • Anna Kruszka
   Pracownik Streamsoft
   18-01-2023, 16:17
   Napisane przez: Anna Kruszka

   Miło nam poinformować, że od wersji 13.1.364.34 została zrealizowana nowa opcja wyszukiwania po fantomie, która pomaga rozwiązać wskazany problem.

Zamknęliśmy temat, ponieważ ten pomysł został zrealizowany.
Nie możesz już dodawać komentarzy w tym wątku.