czyszczenie pola szukaj klawiszek “delete” jak to było w starszych wersjach

Kategoria: Finanse i Księgowość

Liczba głosów: 1


Robert
Użytkownik systemu
14-02-2024, 16:11
Napisane przez: Robert

Dzień dobry,

chciałem zgłosić banalny, ale jakże pomocny pomysł, usprawniający pracę, ponieważ nie trzeba odrywać rąk od klawiatury na myszkę. Sugestia polega na tym, aby przywrócić funkcjonalność czyszczenia pola “szukaj” klawiszem “delete” jak to było w starszych wersjach programu. Dużo pracuję z wykorzystanie pola “szukaj” i teraz muszę specjalnie odrywać ręce od klawiatury, aby wyczyścić pole “x’ lub pojedyncze usuwanie “backspace” ale to wszystko jest bardzo nieergonomiczne.

Bardzo bym prosił o przywrócenie tej opcji. Jeżeli klawisz “delete” jest już w nowszych wersjach zarezerwowany dla innego funkcji, może być użyty inny klawisz, ważne aby przywrócić funkcjonalność jednego kliknięcia do wyczyszczenia pola “szukaj”.

Dziękuje.

This post has received 1 vote up.
Załączniki:

  • MajaBaczyk
   Pracownik Streamsoft
   15-02-2024, 09:56
   Napisane przez: MajaBaczyk

   Dzień dobry,

   Przycisk “Delete” faktycznie przestał działać i obsługiwać pole Szukaj. Jednakże nie ma konieczności odrywania ręki i tzw. ręcznego “czyszczenia” tego pola.

   “Delete” został zastąpiony przyciskiem na klawiaturze “Esc”. Proszę używać przycisku “Esc”.

   Dodatkowo korzystając z opcji “Konfiguracja wyszukiwania” (załącznik “Szukaj”) można zoptymalizować działanie opcji poprzez wskazanie następujących parametrów:

   • “Przechwytywanie klawiatury w pole szukaj”
   • “Nowe szukanie czyści pole”

    

   • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 miesięcy temu przez MajaBaczyk.

   • Robert
    Użytkownik systemu
    5
    19-03-2024, 21:28
    Napisane przez: Robert

    Dziękuje za odp.

    Niestety przycisk “esc” nie rozwiązuje problemu ponieważ przy okazji kasowania pola “szukaj” przycisk “esc” czyści również aktualny filtr i dla tego uważam, że niech zostanie przycisk “esc” do czyszczenia filtru, ale niech wróci przycisk “delete” do czyszczenia tylko pola “szukaj”.

    Na teraz użycie przycisku “esc” faktycznie wyczyści pole “szukaj” ale trzeba znów się “oklikać” aby wybrać ponownie filtr więc tak czy inaczej rozwiązanie nieergonomiczne.

Zaloguj się, żeby dodać komentarz.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.