Zarządzanie Produkcją
- Dodano możliwość wyboru zlecenia księgowego dla dokumentu zawierającego pozycje zamówień z menu Zarządzanie Produkcją → Pozycje zamówień. Aby wybrać zlecenie księgowe należy na danej pozycji kliknąć F5/Popraw a następnie w oknie dokumentu kliknąć „Zlecenie”. Z okna zleceń należy wybrać lub utworzyć nowe zlecenie księgowania:
- Rozszerzono mechanizm sterowania ustawieniami wykresów w module Zarządzanie produkcją za pomocą klawiatury.
- Zmiana skali wykresu za pomocą strzałek prawo/lewo (alternatywnie + i – w obszarze klawiatury numerycznej). Skalowanie wykresu do tej pory możliwe było tylko za pomocą suwaka a punktem odniesienia przy powiększaniu/ zmniejszaniu był czas początku wykresu. Aktualnie przy skalowaniu za pomocnicą klawiatury punktem odniesienia jest kursor nad obszarem wykresu, czyli inaczej ujmując możliwe jest powiększanie (pomniejszanie) w kierunku kursora myszy. Naturalnie jeśli kursor znajduje się poza obszarem wykresu punktem odniesienia jest czas początku wykresu. Możliwe jest skalowanie podczas przenoszenia elementów (drag&drop), wówczas analogicznie punktem odniesienia jest położenie kursora myszy:
- Zmiana zakresu czasu elementów przy wciśniętym klawiszu Ctrl. Zmiana zakresu czasu elementu możliwa była po najechaniu kursorem myszy na ten element (wówczas pojawiały się strzałki do skalowania). Teraz dodatkowo (opcja w konfiguracji wykresu) należy przytrzymać klawisz Ctrl, funkcjonalności „Ceny standardowe dla miesiąca o statusie Aktualny” umożliwiono zmianę ceny standardowej w kartotekach bez obrotów (brak obrotów na magazynach dotyczących ceny standardowej). Do tej pory wprowadzanie ceny standardowej na kartotekach możliwe było tylko dla miesiąca o statusie „W edycji”.
- Raporty wykonania – Meldunki zwrotne – Można teraz zameldować tylko operacje produkcyjne, których operacje poprzedzające są rozpoczęte lub zakończone.
- W oknie Zarządzanie produkcją → Sterowania zasobami przy zaznaczonych zasobach, kliknięciu „Widok definiowany” i ponownym kliknięciu w filtr „Widok definiowany” powrócimy do wcześniej zapamiętanych filtrów na rodzaje zasobów.
Podobnie przy zastosowaniu opcji „Filtr na zasoby zlecenia” powoduje naniesienie odpowiednich zasobów do widoku definiowanego i po odznaczeniu filtru „Widok definiowany” zostanie przywrócony poprzedni filtr na rodzaje zasobów.
- Na oknach „Zlecenia produkcyjne” oraz „Harmonogramowanie” (słownik wyboru zleceń produkcyjnych) dodano opcję grupowej edycji priorytetu oraz koloru zlecenia „Zmień priorytet (Ctrl+Shift+P)”. Z menu pod prawym klikiem myszy i wybraniu Zmień priorytet (Ctrl+Shift+P) można nałożyć priorytet na wszystkie, wybrane lub zaznaczone zlecenie oraz ustawić jego kolor. Priorytet będzie widoczny w kolumnie Priorytet.
- „Zarządzanie produkcją – Harmonogramowanie szczegółowe”. Po wybraniu zlecenie produkcyjnego do harmonogramowania na oknie parametrów harmonogramowania dodano opcję dotyczące początkowych ustawień filtrów wykresu. Opcje te znajdują się na zakładce „4 Filtry”. Opcja „Wszystkie rodzaje zasobów” to filtr na wszystkie rodzaje zasobów tak jak do tej pory. Opcja „Rodzaje zasobów występujące w danych do harmonogramowania” ustawi filtr na rodzaje zasobów które występują w danych wejściowych. Opcja „Ustawienia filtrów z poprzedniej sesji” oznacza zapamiętywanie ustawień filtrów.
- „Zarządzanie produkcją – Harmonogramowanie szczegółowe”. W słowniku wyboru zleceń produkcyjnych do harmonogramowania dodano filtry na statusy zleceń „W przygotowaniu”, „W produkcji” oraz „Rozpoczęte”.