W systemie Streamsoft Prestiż jest funkcjonalność tłumaczenia wydruków dokumentów. Opcja dostępna jest po włączeniu parametru w konfiguracji System -> Obsługa tłumaczeń danych w językach obcych.

 

Aby skorzystać z tej funkcjonalności należy zdefiniować co najmniej jeden język tłumaczeń w słowniku Słowniki → Słowniki systemowe → Tłumaczenia danych → Słowniki języków.

W konfiguracji dostępny jest wybór domyślnego języka tłumaczeń System -> Domyślny język tłumaczenia wydruków dokumentów.

 

Możliwy jest również wybór domyślnego języka tłumaczeń dla kontrahenta Słowniki – Kontrahenci – Inne.

Na oknie ustawień wydruku dokumentu Drukuj dokument (F9) dostępny będzie przycisk w lewym dolnym rogu okna z którego mamy dostęp do „ręcznej” zmiany języka wydruku a także do słownika tłumaczeń.

Słownik tłumaczeń zawiera różnego rodzaju stałe i frazy które należy przetłumaczyć. Słownik ten został podzielony na trzy kategorie w celu zwiększenia czytelności: Predefiniowane, Kolumny oraz Nazwy dokumentów. W każdej z tych kategorii dostępny jest import tłumaczeń w celu ułatwienia wprowadzania danych. Szybki dostęp do wprowadzania tłumaczeń umożliwia opcja Tłumaczenia (Ctrl+T).

Czy artykuł był pomocny?