Moduł Zarządzanie Produkcją 3.0

  • W menu TPP → Technologie → Okno edycyjne → zakładka Operacje technologiczne → Dodaj (F3) / Popraw (F5) → zakładka Surowce pod prawym przyciskiem myszy dodano opcję Import/eksport BOM do pliku txt lub csv.

  • Wprowadzono zmiany w oknach Zlecenia produkcyjne i Operacje produkcyjne, które dotyczą harmonogramowania szczegółowego. Od teraz w szczegółach okna, na zakładce Zasoby dostępne są widoki:
    • Planowane – prezentuje on zasoby technologiczne zgodnie z zasobami określonymi w technologii produktu z czasami przeliczonymi do ilości w zleceniu produkcyjnym. Widok ten jest aktualizowany po każdym zapisie harmonogramu, aż do momentu zmiany statusu zlecenia na Rozpoczęto.
    • Definicja – zawiera dane zasobów przepisane z widoku Planowane, przed wykonaniem pierwszego harmonogramowania, dane te są przeliczane każdorazowo po wykonaniu harmonogramu. Widok służy do edycji zasobów i należy wprowadzać w nim zmiany dla zasobów w zleceniu, wpływające na harmonogramowania. W przypadku, gdy zasoby zostaną dodane bezpośrednio do zlecenia produkcyjnego, a nie będą uwzględnione w technologii, to nie zostaną one uwzględnione w widoku Definicja. Konieczna będzie ich ręczna edycja.
    • Harmonogram – dane w oknie są widoczne po zapisaniu wyników harmonogramowania szczegółowego. Zasoby z tego okna są przepisywane do okna Planowane, do momenty zmiany statusu zlecenia na W produkcji. Po zmianie statusu na Rozpoczęte, po zapisaniu harmonogramowania szczegółowego dane o zasobach są aktualizowane tylko w oknie Harmonogram, natomiast dane w oknie Planowane pozostają bez zmian.

Szczegółowy opis dostępny jest pod linkiem: https://portalklienta.streamsoft.pl/zarzadzanie-produkcja/planowane-zasoby-zmiany-w-harmonogramowaniu-szczegolowym/

  • W menu System Konfiguracja Ustawienia Zarządzanie produkcją 3.0 Konfiguracja paneli→ w parametrze Meldunek zwrotny na zakładce Podstawowe dodano pole Sposób meldowania, które może przyjąć wartości:
    • Synchronicznie – panel meldunkowy oraz usługa REST czekają na zakończenie meldowania (działanie jest takie jak dotychczas)
    • Asynchronicznie z oczekiwaniem na odpowiedź – panel meldunkowy „oczekuje” na zakończenie meldowania, natomiast usługa REST nie jest wówczas obciążona – wykonuje w pętli sprawdzenie, czy meldunek już się wystawił. Opcja zalecana dla długotrwałego meldowania.
    • Asynchronicznie – panel meldunkowy „nie oczekuje” na zakończenie meldowania i umożliwia ponowne meldowanie. Meldowaniem w tle zajmuje się serwer. Metoda zalecana w przypadku, gdy po złożeniu meldunku nie ma potrzeby informacji o złożonym meldunku – np. dla wydruku etykiety.

  • W menu Zarządzanie produkcją w szczegółach okna Zlecenia produkcyjne, dostępnego, na zakładce Surowce, w menu pod prawym przyciskiem myszy dodano opcje Kolumny w tabeli umożliwiającą wybór wyświetlanych kolumn.